Certyfikat MOT dla Karczmy Styrnol!

Z radością informujemy, iż nasza Karczma Styrnol otrzymała certyfikat w ramach Małopolskiej Trasy Smakoszy!

Zachęcamy do zapoznania się z artykułem 🙂

„W Tarnowie rozdano certyfikaty w ramach Małopolskiej Trasy Smakoszy. Wśród wyróżnionych znalazł się Witold Budzowski z Karczmy Styrnol.

Już po raz trzeci Małopolska Organizacja Turystyczna, tym razem w obecności prezesa a zarazem członka zarządu województwa małopolskiego Leszka Zegzdy, wieloletniego przewodniczącego sejmowej komisji sportu i turystyki Andrzeja Guta – Mostowego oraz wiceprezydenta Tarnowa Piotra Augustyńskiego, przyznała certyfikaty jakości dla karczm regionalnych. W tym roku wyróżniono 41 miejsc, w tym Karczmę Styrnol z Zawoi.

– To zaszczyt, że nasza karczma znalazła się w tak prestiżowym gronie – powiedział Witold Budzowski zaraz po odebraniu certyfikatu. – To wyróżnienie cieszy podwójnie, bo dzięki działalności, którą prowadzimy, nie tylko możemy dawać satysfakcję naszym gościom, ale i promować cały podbabiogórski region.

Satysfakcja z docenienia przez MOT jest zapewne tym większa, że nie łatwo było wspomniany certyfikat otrzymać. Nie dość, że karczmy musiały spełnić około stu wymagających kryteriów – od menu po wystrój lokalu – to jeszcze ich spełnienie było oceniane przez działającą incognito specjalnie powołaną komisję.

– Myślę, że najlepsze wrażenie na ekspertach wywarł nasz domowy chleb robiony w piecu opalanym węglem – mówił Budzowski. – Jak się potem okazało, członkowie komisji właśnie o niego specjalnie pytali.

– Jak to się mówi, przez żołądek do serca – stwierdził Leszek Zegzda, prezes Małopolskiej Organizacji Turystycznej. – To właśnie restauracja i karczmy są najlepszą wizytówką naszego regionu, jego duszą.”