Wycieczki

Wycieczki

WOKÓŁ TATR – SŁOWACJA
Zawoja – Rabka Zdrój – Chyżne – Jaskinie Demianowskie ( Jaskinia Wolności ) – Szczerbskie Jezioro – Tatrzańska Łomnica – Łysa Polana – Rabka Zdrój – Zawoja Rajd dookoła Tatr. Malownicze widoki i niezapomniane wrażenia z Jaskini Wolności. Szczerbskie Jezioro to najwyżej położone jezioro w Tatrach.

BASENY TERMALNE „ORAWICE” – SŁOWACJA SZAFLARY – POLSKA
Wizyta w basenach termalnych polskich lub słowackich, które znane są ze swojego wpływu na poprawę samopoczucia i zdrowia. Relaks w basenach sprawi, że wrócicie Państwo z urlopu pełni nowych sił i zapału do pracy!

MALOWNICZE PIENINY
W programie: Zwiedzanie zabytkowego kościółka drewnianego w Dębnie, wpisanego na listę UNESCO, wejście na dziedziniec Zamku w Niedzicy i przejście na Zaporę Czorsztyńską skąd rozciąga się piękna panorama Zalewu Czorsztyńskiego. Punktem kulminacyjnym wycieczki jest spływ Dunajcem do Szczawnicy a Flisacy to jedni z najlepszych gawędziarzy! Na koniec wjazd kolejką na Palenicę.

ZAKOPANE
Co tu dużo pisać ?! Stolica Tatr. I to w zasadzie wystarczy… W drodze do Zakopanego przejazd przez Chochołów – żywy skansen budownictwa tatrzańskiego. W Zakopanem zobaczymy: Kościół na Krzeptówkach, Kościół i cmentarz na Pęksowym Brzysku pochowanych tu jest wielu wybitnych Polaków. Wyjedziemy także kolejką na Gubałówkę, przespacerujemy się po Krupówkach. A w drodze powrotnej przejedziemy pod Wielką Krokwią. Bo jakże by inaczej…

JANOSIKOWY SZLAK – SŁOWACJA
Podążymy śladami najsłynniejszego rozbójnika. Zwiedzimy Orawski Podzamok – to właśnie tutaj rabował Janosik. Następnie przejedziemy do Terchowej, skąd pochodził Janosik. Zwiedzimy tu Muzeum Janosika, Betlejem Słowackie. Wjedziemy kolejką w rejon Grani Krywańskiej. I już wiemy gdzie żył i skąd pochodził Janosik!

MUZEUM PIWA W ŻYWCU
Zwiedzanie Browaru Żywiec i Muzeum Piwowarstwa połączone z degustacją piwa. Poznamy historię piwowarstwa w Polsce. Muzeum jest interaktywne – wszystkiego można dotknąć. Każdy eksponat jest tutaj dosłownie na wyciągnięcie ręki. Podczas zwiedzania krótka gra w kręgle i zabawa w labiryncie. A na koniec nagroda – dla dorosłych zimne piwko prosto z browaru a dla tych nieco młodszych soczek. Dla każdego pamiątkowy kufel.

WADOWICE I KALWARIA ZEBRZYDOWSKA
Tu wszystko się zaczęło… Zwiedzimy Dom Papieski, w którym dzisiaj mieści się muzeum, Ukochaną przez Jana Pawła II Bazylikę Wadowicką Następnie przejedziemy do Kalwarii Zebrzydowskiej, gdzie zwiedzimy sanktuarium i poznamy historię klasztoru. Przejdziemy także pośród stacji plenerowej Drogi Krzyżowej. Po takiej strawie duchowej juz tylko zaduma i powrót do Zawoi!

INWAŁD PARK MINIATUR
Zabawa na całego dla małego i dużego! Zwiedzanie Parku z przewodnikiem – najsłynniejsze budowle świata w miniaturze; Spacer po Zielonym Labiryncie – szukamy wyjścia z labiryntu. Do wyboru: 2 x Przejażdżka Auto Scooterem, Piratem lub Kołem Młyńskim. W drodze powrotnej miasto papieskie Wadowice i zwiedzanie Domu Rodzinnego Jana Pawła II oraz Bazyliki Wadowickiej

Uwaga! Wycieczki organizujemy przy min. 15 osobach chętnych.

Wodospad
Wodospad 8-metrowej wysokości na Mosornym Potoku należący do największych wodospadów w Beskidach. Wodospad na Mosornym przez Błędną (4-5 godz.)

Szlak Papieski
Szlak Papieski schroniska na Hali Krupowej i Polica (8 godz.)

Szczyt Babiej Góry
Szczyt Babiej Góry 1725 m n.p.m. przez Czatożę Cyl (8 godz.)

Szczyt Babiej Góry
Słowacja przez szczyt Babiej Góry – powrót przez Przełęcz Jałowiecką (całodniowa)

Skansen
Skansen PTTK im J. Żaka w Zawoi Markowej na Markowej Roli, założony i prowadzony przez Oddział PTTK Ziemi Babiogórskiej w Suchej Beskidzkiej. Skansen prezentuje tradycyjne budownictwo Babiogórców. Tworzą go trzy zagrody jednobudynkowe – z lat 1900, 1910 i 1802-15, kuźnia, spichlerzyk i kapliczka. Ekspozycja etnograficzna mieści się w chacie z lat 1802-1815. Do momentu przeniesienia w 1987 roku, funkcjonowała ona jako dom z kurnym piecem. Stanowi typowy przykład tutejszego budownictwa z początków ubiegłego stulecia. Budynek z 1900 roku zawiera ekspozycję poświęconą historii turystyki babiogórskiej, a przebudowany budynek z 1910 roku pełni funkcję sali konferencyjnej i pokoi gościnnych. Skansen, podobnie jak zawojski kościół parafialny pw. św. Klemensa, został włączony do Szlaku Architektury Drewnianej przebiegającego przez województwa: śląskie, małopolskie i podkarpackie.

Ośrodek Edukacyjny
Ośrodek Edukacyjny Babiogórskiego Parku Narodowego w Zawoi Barankowej. Mieści się wraz z siedzibą dyrekcji Babiogórskiego Parku (BgPN) – który aktualnie obchodzi swoje 50-lecie (utworzony w 1954 roku), w stylowym drewnianym budynku. W skład Ośrodka wchodzi ekspozycja muzealna złożona z części przyrodniczej i etnograficznej, oraz Ogród Roślin Babiogórskich (alpinarium). Ekspozycja prezentuje w nowoczesny sposób zagadnienia związane z przyrodą Babiej Góry, kulturą lokalnej społeczności i ekologią. Prowadzone w Ośrodku zajęcia, wymagające aktywności uczestników, uczą powyższych zagadnień oraz poruszają problemy współistnienia człowieka i przyrody. BgPN wytyczył i urządził kilka ciekawych ścieżek edukacyjnych, które uzupełniają gęstą sieć pieszych szlaków PTTK. Informacje: Dyrekcja BPN, Zawoja Barańcowa, tel./fax (0-33) 77-51-10.